Bizi Facebook'ta Beğenir misiniz? :)
Anasayfa > Aşk Sözleri > Şiirlerde Aşk Sözleri

Şiirlerde Aşk Sözleri


--------Sponsor Bağlantılar--------ŞİİRLERDE AŞK SÖZLERİ

Aşk sözleri sevdiğimiz,canımızdan çok sevdiğimiz,hayatımızı paylaşmayı göze aldığımız,çok aşık olduğumuz insan için aşkımızı ifade etmek amacıyla kullandığımız çok güzel sözlerdir.Gelin bu özel,güzel ve değerli kişiyi daha da mutlu edelim.Onu etkileyecek,ona aşkımızı ilan edecek aşk sözleri söyleyelim.O mutlu olduğunda emin olun siz daha da mutlu olacaksınız.O da size olan aşkını ifade etmek için ne yapacağını şaşıracak buna hiç şüpheniz olmasın.Hayat inanın çoooook kısa.Bu kısacık hayatta aşık olduğunuz kişiye düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyin.Belki yarına söylemeyi planladığınız aşk sözlerini söylemeye fırsatınız olmayabilir.Belki de geç kalırsınız.O yüzden ilk fırsatta aşık olduğunuz kişiye şiirlerde aşk sözleri söyleyiniz.

Vaktim oluyor sen olmadığında, ağzımdan tek bir kelime çıkmaz oluyor sensizlikte zindan oluyor sanki hayat bana, gözlerin görmediği duvarları olan bir mahpushane.

Tabiplerde ilaç yoktur yarama, aşk deyince ötesini arama, her nesnenin bir bitimi var ama, aşka hudut çizilmiyor Mihriban.siirlerde-ask-sozleri

 

Yüreğinde aşk olmadan geçen her gün kayıpmış, aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım. Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden, neden hiç ağlamadığını anladım. Sevgi

Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.

Sen benimle hiç olmadın ki. Olsaydın avuçlarım terlemezdi… Isırmazdım dilimin ucunu… Özlemezdim seni yanımdayken. Kıskanmazdım. Korkmazdım yollarda yürümekten. Islanmazdım yağmurlarda… Yıldızlara aya dert yanmaz, böyle her şarkıda sarhoş olmazdım. Korkmazdım seni kaybetmekten ayaklarım kan revan atlardım sandaldan denize… Ve her kulaçta haykırırdım seni.Ama sen hiç benimle olmadın ki… Ya aklın başka yerlerdeydi ya yüreğin.

Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin, kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.

Aşk başlamadan güzel, kalplerde heyecan, bakışlarda korku olduğu zaman güzel…

Bu yüzden seviyorum seni, bu yüzden değil, o kadar neden var ki, o kadar az, böyle olmalı aşk kuşatan, genel, üzgün, müthiş, bayraklarda donanmış, yaslı, yıldızlar gibi çiçek açan, bir öpüş kadar ölçüsüz.

Dinlerdim telâşlı kanûnlardan sarışın Türkçeyi, nasıl da sevdim ne iştir bilmeden sevmeyi ürkek bir çilenti usulca yoklardı bahçeyi, nerde tâvus kuşları nerde Müjgân’ın gençliği nasıl da sevdim ne iştir bilmeden sevmeyi.

Aşk ölümcül bir hülyadır anlayamadığım, aşk ipek bir karanlıktır kollayamadığım, aşk gizemli bir şarkıdır dinleyemediğim, aşk isyankâr bir korkudur sonlayamadığım, aşk veremli bir türküdür söyleyemediğim, aşk cefâ ülkesinde umudun rüyasıdır.

--------Sponsor Bağlantılar--------

Adını anmak güzeldi, dost ağızlarda sana dair cümlelerin ıslatılması… Adını anmak… Yüksek sesle, kimsesiz gecelerin düşsel avuntularına sırt çevirip senden söz açmak… Biraz gülünç, biraz sitemkâr… Güzeldi… Adının Türkçedeki yankısı özeldi… siirlerde-ask-sozleri

Yüreğimden aşk kurşunu yedim ben. Doktor ağlar, merhem ağlar yarama. Dilekçemi gökyüzüne verdim ben yağmur ağlar, meltem ağlar yarama. Aşk yarası ilaç kabul etmezmiş. Bir gelirse daha dönüp gitmezmiş. Tıb ilminin aklı fikri yetmezmiş. Hatip ağlar, ebkem ağlar yarama…

Gittiğim bütün hekimler aynı şeyleri söylediler söz birliği etmişçesine aşk hastalığıdır bunun adı ve çok sarsar insanı bu yaştan sonra.

Nasıl mümkün değilse yıldızları toplamak gökyüzünden, öylesine imkânsız bir şey aşkımız.

Ne zaman aşkın adi geçse sen gelirsin aklıma… Sırtın pencereye dönuk, başın öne düşmüş, bir inanç titreşir, yaralı, yorgun omuzlarında.

En eski yalnızlığımdır aşk benim gitgide büyüyen karanlıklarla. Ne zaman sevdiysem kavruldu tenim bir ateşin açtığı yanıklarla.

Sevişirken yılan bile dokunmaz. Tapınmakta aşktan saygın olamaz. Sevda üzre yıldırım olsa çarpmaz. İstiyorsan uzak kalmak ölümden. Hep aşk üzre olmalısın a canım. Ki ölüm de sevişirken kıyamaz.

Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde, Allah’tan nasıl korkmaz, insan Onu sever de…

Vahim bir aşk kapatmış gözlerini açıp bakmıyor bir kalbi var sanki atmıyor.

Güzel gözlerine yaşlar sinerken, sonra damla damla taşıp inerken göğsünde şahkalar coşup dinerken titrek dudakların cidden güzeldi.

Güzel anılar biriktirdim senden, Dudağıma solgun gülücükler getiren, Bir yığın oldu daha şimdiden.

Nasıl olsa bir sonu olacaktı bu aşkın, Bir gün apansız gerçekleşiveren.

Ben yürürem yane yane aşk boyadı beni kane. Ne akilem ne divane gel gör beni aşk neyledi.

Tînet-i Âdemde konmasa eğer sevdâ-yı aşk Cenneti bir dâneye satmazdı ol dânâ-yı aşk kenz-i mahfîden zuhûra geldi eşyâ lâ-cerem Bâd-ı hubbiyle temevvüc etdi çün deryâ-yı aşk.

Şimdi aşk zamanıdır, aşk ömrün baharıdır. Bırak sarhoş olalım. Meyler aşk şarabıdır, içtiğim aşk şarabıdır.

Beni yak, kendini yak, her şeyi yak. Bir kıvılcım yeter be hazırım bak. İster öp ister okşa istersen öldür. Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk.

Aşk eseri olan karar bağlamaz. Yüreğinde derd olmayan ağlamaz. Bizi bu yerlerde kimse eğlemez. Giden gelsin bizimle aşk iline.

Kevser-i ateş- nihadın adı aşk. Düzah-ı cennet -nümanın adı aşk. Bir lügat gördüm cünun isminde ben. Anda hep cevr ü cefanın adı aşk.

Kurtulamam üç nesnenin elinden. Biri firkat biri gurbet biri aşk. Üçü bilmez birbirinin halinden. Biri firkat biri gurbet biri aşk.Cihânı hiçe satmaktır adı aşk. Dökülüp varlığı gitmektir adı aşk. Elinde sükkeri ayruğa sunup. Ağuyu kendi yutmaktır adı aşk. Belâ yağmur gibi gökten yağarsa, başını ona tutmaktır adı aşk.

Aşk bir muamma gibidir çözebilene aşk olsun. Aşk bulutunun üstünde gezebilene aşk olsun. Aşk gönülün hitabıdır divanenin hesabıdır. Aşk şiirin kitabıdır yazabilene aşk olsun.

Aşk; Hallac-ı Mansur’u dara çekenden olsun. Hazret-i İbrahim’i nara çekenden olsun. Aşk; Mecnun gibi çöle yalnız gidenden olsun. Hazret-i İsmail’i kurban edenden olsun.

Aşk bazen göz göze gelebilmektir. Aşk bazen seveni bula bilmektir. Aşk bazen aşk için öle bilmektir. Aşk bazen hiçbir şey bazen her şeydir.

Hayat inanın çoooook kısa.Bu kısacık hayatta aşık olduğunuz kişiye düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyin.Belki yarına söylemeyi planladığınız aşk sözlerini söylemeye fırsatınız olmayabilir.

http://www.asksozlerimiz.com/

aşk sözleri facebook, Aşk sözleri kısa, aşk sözleri twitter, aşk sözleri yeni, en güzel aşk sözleri 2016


--------Sponsor Bağlantılar--------Sizde Güzel Söz Eklemek İster misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Eklenen Sözler