Bizi Facebook'ta Beğenir misiniz? :)
Anasayfa > Ünlü Sözleri > Henry Miller Sözleri

Henry Miller Sözleri


--------Sponsor Bağlantılar--------İnsanların inandıkları şeyleri yazma cesaretleri olsaydı, kimse bir kelime bile yazmazdı.

Yetenekli insan ya hayatını yan işlerle kazanır, ya da sanatını yan iş olarak icra eder.Zor seçim!

Bu dünya hakkında bütün düşündüklerini söyleme cesaretini gösterecek kişi ayağını basacak yarım metre kare toprak bulamayacaktır.

Almaya hiçbir zaman doyamayacağımız şey sevgidir. Asla yeteri kadar veremediğimiz şey de sevgidir.

Her gün elinden gelenin en iyisini, sanat için değil, ülken için değil, ailen için değil, kendin için bile değil, yapılacak tek şey olduğu için yaptığın bir hayat biçimi.Hayat olmaktır, bu da yapma ve yapmama seçeneğini içerir.Sanat, yapmaktır.

Zaman zaman patlayan, yaralayan, fışkıran, içimizden iniltiler yaşlar ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak, bilin ki bu sayfalar sırtı duvara dayanmış, tek savunması sözcükler olan bir adam tarafından yazılmıştır.

Padokta çalışan adam için, ki işi bok süpürmektir, atların var olmadığı bir dünya olasılığından daha dehşet verici bir şey yoktur.Ona sıcak bok parçaları süpürerek yaşamanın insanca olmadığını söylemek budalalıktan başka bir şey değildir.Geçimini onunla sağlıyorsa, mutluluğu ona bağlıysa, boku bile sevmeyi öğrenir insan.

Uyuşukluk her şeyden daha müstehcendir.

--------Sponsor Bağlantılar--------


--------Sponsor Bağlantılar--------Sizde Güzel Söz Eklemek İster misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Eklenen Sözler