En Güzel Sozler
Dünyaca Ünlü Farabi özlü sözleri
Sosyal Medyada Paylaş
9 July 2016
Ecka

Dünyaca Ünlü Farabi özlü sözleri

FARABİ ÖZLÜ SÖZLERİ

Ünlü şair, filozof, düşünür ve müzisyen sıfatlarına sahip Farabi Özlü sözleri ile evrenselliğini koruyan bir yapıya sahiptir. Bugün de hala birçok bilim insanı ve düşür tarafından kaynak olarak gösterilen Farabi  özlü sözleri ve anlamları yüzyıllar önce üretilmiş olsa bile geçerliliğini korumaya devam etmektedir. Din üzerine oldukça düşünen ve her daim önde olmayı değil daha sade bir yaşamı sürmeyi tercih eden Farabi özlü aşk sözleri ile Tanrı ve Tanrı sevgisini, inancını kendince ve derinlemesine incelemiş ve sorgulamış bunun üzerine de Farabi özlü sözleri içeren birçok eser üretmiştir. Bu Farabi anlamlı özlü sözler içeren eserler her yüzyılda insanları etkilemiş, onlara yol göstermiş ve bugün de elbette geçerli olan düşüncelerini aktarmaya devam etmiş ve edecektir de. Farabi özlü sözleri Facebook ile tüm dünyaya da yayılmış.Farabi güzel özlü sözleri ile birçok kişinin dikkatini çekmiştir.

FARABİ SÖZLERİDünyaca ünlü filozof, Türk düşünürü, Muallim-i Sani olarak bilinen Farabi’nin kısa ve özlü sözleri. Güzel sözler sitemizde Farabi’nin özlü sözlerini ve en güzel felsefi sözlerini burada bulacaksınız.

Farabi Sözleri

Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi, o eylemin ahlaklı olduğunu bilmeden ahlaklı davranan kişiden daha üstündür.
Yalancı bilge, kalp akçe gibidir.

Önce doğruyu bilmek gerekir. Doğru bilinirse yanlış da bilinir ama önce yanlış bilinirse doğruya ulaşılamaz.

İyi bir insan öldüğünde ona ağlamayın. Asıl onu kaybeden topluma ağlayın.

Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir.

İnsan bazen bir tesadüfle güzel işler yapar. Bazende bu güzel işleri isteyerek değil, herhangi bir baskı altında yapmış olur. Böylece yapılan işler mutluluk getirmez.

Erdemlerin en büyüğü bilimdir.

Hiçbir şey kendiliğinden yok olmaz, böyle olsaydı var olmazdı.

Hiçbir şey kendi kendinin nedeni olamaz, çünkü nedenin kendisi oluşandan öncedir.

Bir eylemin ahlaklı olduğunu bilip de ona uygun davranmayan kişi, o eylemin ahlaklı olduğunu bilmeden ahlaklı davranan kişiden daha üstündür.

Düşünmek ruhun kendi kendisiyle konuşmasıdır.

Lafı uzatanlara ne yapmak lazım diye Farabi’ye sormuşlar. O da şöyle demiş: – “Uzun konuşanı kısa dinlemeli.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 asksozlerimiz.com