Bizi Facebook'ta Beğenir misiniz? :)
Anasayfa > Ünlü Sözleri > Aziz Yuhanna Sözleri

Aziz Yuhanna Sözleri


--------Sponsor Bağlantılar--------Gerçek içimizde yaşıyor ve sonsuza dek bizimle olacak.

Dünya ve dünyasal tutkular geçer, ama Tanrı’nın isteğini yerine getiren sonsuza dek yaşar.

Işıkta olduğunu söyleyip de kardeşinden nefret eden hâlâ karanlıktadır,Kardeşini seven, ışıkta yaşar ve başkasının tökezlemesine neden olmaz.

Dünyaya ait olan her şey, doğal benliğin tutkuları, gözün tutkuları ve maddi yaşamın verdiği gurur Baba’dan değil, dünyadandır.

Tanrı’dan doğmuş olan herkes dünyayı yener. Bize dünyaya karşı zafer kazandıran, imanımızdır.

Yavrularım, sözle ve dille değil, eylemle ve içtenlikle sevelim.

Başlangıçtan beri işittiğiniz buyruk şudur: birbirimizi sevelim!

Tanrı ışıktır ve O’nda hiç karanlık yoktur.

Sevgili kardeşlerim, birbirimizi sevelim. Çünkü sevgi Tanrı’dandır. Seven herkes Tanrı’dan doğmuştur ve Tanrı’yı tanır.Sevmeyen kişi Tanrı’yı tanımış değildir. Çünkü Tanrı sevgidir.

Sevgide korku yoktur. Tersine, yetkin sevgi, korkuyu siler atar. Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir.Biz seviyoruz. Çünkü önce O bizi sevdi.

Tanrı’nın bize olan sevgisini tanımış ve buna inanmışızdır.Tanrı sevgidir. Sevgide yaşayan, Tanrı’da yaşar, Tanrı da onda yaşar.

Hiç kimse hiçbir zaman Tanrı’yı görmüş değildir. Ama birbirimizi seversek, Tanrı içimizde yaşar ve O’nun sevgisi içimizde yetkinleşmiş olur.Tanrı’da yaşadığımızı ve O’nun bizde yaşadığını, bize kendi Ruhundan vermiş olmasıyla anlıyoruz.

Eğer bir kimse dünya malına sahip olur da kardeşini ihtiyaç içinde görüp şefkatini ondan esirgerse, o kimsede Tanrı’nın sevgisi nasıl yaşar?

--------Sponsor Bağlantılar--------


--------Sponsor Bağlantılar--------Sizde Güzel Söz Eklemek İster misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Eklenen Sözler