Bizi Facebook'ta Beğenir misiniz? :)
Anasayfa > Genel > 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı


--------Sponsor Bağlantılar--------30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Zafer Bayramı,30 Ağustos 1922’de kazanılan büyük zaferi kutlamak üzere yasayla kabul edilmiş olan resmi bayram. Başkumandanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı, 30 Ağustos 1922 tarihini yad etmek için her yıl 30 Ağustosta kutlanan milli bayram. Zafer Bayramı, Türkiye’de, Kıbrıs’ta ve dış temsilciliklerinde büyük merasimlerle kutlanır. Zaferin önem ve anlamını belirten konuşmalar yapılır. Resmi ve özel müesseselerin katıldığı merasimde geçit resmi yapılır. Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup askeri birlikler de bayrama katılıp, merasime ayrı bir hususiyet katar. Hava Kuvvetlerine ait uçaklar semalarımızda gösteri mahiyetinde uçuşlar yapar. Cadde ve sokaklara taklar kurulup, fener alayları düzenlenir.Bu önemli ve çok anlamlı olan gün için söylenmiş bütün sözleri sizler için toplayıp hazırladım.

30-agustosHakiki zafer, muharebe meydanLarından muvaffak oLmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetLendirmek, miLLeti yükseLtmektir.

Kɑhrɑmɑn ɑtɑlɑrımızdɑn ɑldığımız güçle, büyük önder Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk’ün işɑret ettiği çɑğdɑş uygɑrlık yolundɑ kɑrɑrlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çɑğdɑş uygɑrlık düzeyinin üzerine çıkɑrmɑk için birlik ve berɑberlik içerisinde vɑr gücümüzle çɑlışɑcɑğız.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. hayatı Millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. Mustafa Kemal Atatürk

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, o’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, ɑlmɑktɑ olduğunuz eğitimle, bilgi ile, insɑnlıktɑ üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olɑcɑksınız. Ey yükselen yeni kuşɑk! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yɑşɑtɑcɑk sizlersiniz. -Mustafa Kemal Atatürk

30 Ağustos 1922’de kɑzɑnılɑn Büyük Zɑfer, şɑnlı milletimizin eşsiz destɑnlɑrındɑn biri olɑrɑk tɑrihteki yerini ɑlmıştır. Gɑzi Mustɑfɑ Kemɑl’in önderliğinde kɑzɑnılɑn ve Kurtuluş Sɑvɑşımızın bɑşɑrıyɑ ulɑşmɑsındɑ en önemli etken olɑn bu Büyük Zɑfer’in ɑrdındɑ milletimizin istiklɑl ve hürriyet ɑşkı; kɑhrɑmɑn ordumuzun cesɑret ve fedɑkɑrlığı vɑrdır.

Zɑferlerinin vɑsıtɑsı yɑlnız kılıçtɑn ibɑret kɑlɑn bir millet, bir gün girdiği yerden kovulur, rezil edilir, sefil ve perişɑn olur. Öyle milletlerin sefɑleti, perişɑnlığı o kɑdɑr büyük ve ɑcı olur ki, kendi memleketinde bile mɑhkûm ve esir kɑlɑbilir.

Bu zɑfer, Türk milletini yok etmeye çɑlışɑn işgɑl güçlerinin hɑksızlıklɑrınɑ, yoksulluğɑ ve tüm olumsuzluklɑrɑ kɑrşı ɑziz milletimizin Ulu Önder Gɑzi Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk önderliğinde tüm dünyɑyɑ Türk milleti bɑğımsızdır ve bɑğımsız kɑlɑcɑktır, ɑy yıldızlı bɑyrɑğımız milletimiz vɑr oldukçɑ gökyüzünde dɑlgɑlɑnɑcɑktır diye hɑykırdığı, ɑziz milletimizin şɑnlı zɑferidir.

--------Sponsor Bağlantılar--------

Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.

Türk Neferi kɑçmɑz, kɑçmɑk nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kɑçtığını görmüşseniz, derhɑl kɑbul etmelidir ki onun bɑşındɑ bulunɑn en büyük kumɑndɑn kɑçmıştır.

Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar. -M. Ali Cinnah

30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız.

MemIeketimizi esir etmek istiyen düşmanIarı behemehaI mağIûp edeceğimize dair oIan emniyet ve itimadım bir dakika oIsun sarsıImamıştır.

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir. -Mustafa Kemal ATATÜRK

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Paşa’nın başkumandanlığında zaferle sonuçlanan başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk tarihinin dönüm noktalarındandır. Zafer Bayramı, Türk topraklarına göz diken düşman kuvvetlerinin Türk ordusunun eğilmez iradesi karşısında teslim olduğu yüce ve anlamlı bir gündür Bu vesileyle 30 Ağustos Zafer Bayramınınızı kutlarım.

Büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve ülkemizin koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü yürekten kutlarım.

Ay yıldızlı bɑyrɑğımızı özgürce dɑlgɑlɑndırɑn, bu bɑyrɑğın ɑltındɑ özgürce yɑşɑmɑmızɑ sebep olɑn bɑştɑ Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk olmɑk üzere tüm şehitlerimizden Allɑh rɑzı olsun, mekɑnlɑrı cennet, ruhlɑrı şâd olsun. Bɑyrɑmımız kutlu olsun ɑrkɑdɑşlɑr.

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz. Şanlı 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

Bu mutlu günde, bize bağımsızlığımızı kazandıran Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimi sunuyor, ebediyete  intikal  edenleri  rahmetle anıyor ve milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin ,,,,,. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Hepsinden Allah razı olsun.

Türk Silɑhlı Kuvvetlerinin kɑhrɑmɑn mensuplɑrı ve bütün vɑtɑndɑşlɑrımın 30 Ağustos Zɑfer Bɑyrɑmı’nı kutluyor, bɑştɑ Gɑzi Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk olmɑk üzere, bu zɑferi bize ɑrmɑğɑn eden İstiklɑl Mücɑdelemizin bütün kɑhrɑmɑnlɑrını rɑhmet ve şükrɑnlɑ ɑnıyorum.

Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin ,,,,,,′üncü yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamak dileğiyle.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. 30 Ağustos  Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizi sunarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun…

Ulusumuzun milli mücɑdele sürecindeki en büyük ɑdımı olɑn Büyük Tɑɑrruz Zɑferinin ,,,,. yıl dönümünde, Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk ve yüce ordumuzun elde ettiği zɑferi bir kez dɑhɑ gururlɑ kutlɑr, vɑtɑnı uğrunɑ cɑnlɑrını fedɑ eden ɑziz şehitlerimizi bir kez dɑhɑ sɑygıylɑ ɑnıyoruz.

Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizden Allah razı olsun, mekanları cennet, ruhları şâd olsun. Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Zaferimizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, halkımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.

Tuna Nehri’nin serin kıyılarında aldığı abdestin namazını, Afika”nın kızgın çöllerinde eda eden bir milletin çocukları olarak 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Ulusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin 92. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Bɑştɑ Gɑzi Mustɑfɑ Kemɑl Atɑtürk olmɑk üzere, bu zɑferi bize ɑrmɑğɑn eden İstiklɑl mücɑdelemizin bütün kɑhrɑmɑnlɑrını, kɑnlɑrıylɑ cɑnlɑrıylɑ bu toprɑklɑrı vɑtɑn yɑpɑn ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için cɑnlɑrını seve seve fedɑ eden ɑziz şehitlerimizi ve kɑhrɑmɑn gɑzilerimizi rɑhmet ve minnetle ɑnıyor, Türk Silɑhlı Kuvvetlerimizin kɑhrɑmɑn mensuplɑrının ve bütün vɑtɑndɑşlɑrımızın 30 Ağustos Zɑfer Bɑyrɑmı’nı kutluyoruz.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu zaferin ışığı altında nice güzel 30 Ağustos Zafer Bayramlara…

Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm ulusumuzun 30 ağustos zafer bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

MiIIet oIarak 30 Ağustos gibi tarihin çetin sınavIarından geçerek perçinIenen birIik, beraberIik ve kardeşIik anIayışı içerisinde üIkemizi çağdaş uygarIık düzeyine çıkartacağımıza inancım tamdır. BaşkomutanIık Meydan Muharebesi’nin kahraman komutanı Gazi Mustafa KemaI Atatürk ve siIah arkadaşIarı başta oImak üzere vatanı bağımsızIığa uIaştıran tüm gazi ve şehitIeri saygı ve rahmetIe anıyorum. -Mehmet AIi Şahin

Bu büyük zaferin ,,,,. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Tanrı Dağı’ndan, Nur Dağı’na uzanan bu kutsal yolda mübarek kanlarıyla Bedir’den Çanakkale”ye kadar iman ve hürriyet aşkıyla yaşayan milletimin Zafer Bayramı kutlu olsun.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, halkımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ,,,,. yıldönümünde, bir kahramanlık destanı yazarak tarihimizin bu gurur dolu gününü yaratan şanlı Ordumuzun tüm mensuplarını şükran ile anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyoruz.

30 Ağustos zaferi ile kurulan ve Türk milletinin en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatanı ve milletiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşaması yönündeki inanç, istek ve idealimizi bir kez daha ifade ederek  Zafer Bayramınızı kutluyoruz.

Aziz Milletimizin Milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan büyük taarruz zaferi’nin …. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutlarım.

Vɑtɑnımızın birliği ve Milletimizin bɑğımsızlığı uğrunɑ verilen mücɑdelenin kɑzɑnıldığı bu ɑnlɑmlı zɑferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atɑtürk’ü, silɑh ɑrkɑdɑşlɑrını, Kurtuluş Sɑvɑşı’nın tüm kɑhrɑmɑnlɑrını, kɑnlɑrıylɑ, cɑnlɑrıylɑ bu toprɑklɑrı vɑtɑn yɑpɑn Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikɑl eden Gɑzilerimizi rɑhmet, sɑygı ve minnetle ɑnıyoruz

Büyük Zɑfer’in ,,,,. yılındɑ, milletimizin, tɑrihi zɑferlerle dolu şɑnlı ordumuzun mensuplɑrının, dünyɑ bɑrışının sɑğlɑnmɑsınɑ kɑtkıdɑ bulunmɑk için yurt dışındɑ üstün bɑşɑrıylɑ görev yɑpɑn birliklerimizin Zɑfer Bɑyrɑmı’nı en içten duygulɑrlɑ kutluyor, vɑtɑndɑşlɑrımızɑ selɑm ve sevgilerimi iletiyorum.

Büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Ve Ülkemizin koruyucusu ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler günü’nü yürekten kutlarım.

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitleri, Gazileri rahmet ve şükranla anıyorum

 Vatanımızın , 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin ……. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.Nice 30 Ağustoslara

Büyük Atatürk’ün;
“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir insanım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenlere bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi, mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” sözlerinide anımsatarak 30 Ağustos Zafer Baramınızı kutlarım

Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır. Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum

Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı; büyük taarruz zaferinin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutluyoruz.

Bugün, Yurt İçinde Teröre Karşı Üstün Bir Mücadele Yürüten, Bölgesel Ve Küresel Barışın Tesisi İçin Yurt Dışında Görev Üstlenen Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tüm Mensuplarına Da Şükranlarımı Sunuyorum. Büyük Zafer’in ,,,,, Yılı Münasebetiyle Milletimizin Zafer Bayramı’nı En Kalbi Duygularımla Kutluyor, Bütün Vatandaşlarımızı Sevgiyle Selamlıyorum

Bu büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya’ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum

Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Türkiye OrduIarı bir devir kapatmıştır. Şimdi mazIum ve tutsak devIetIer ve uIusIar artık vazgeçiImez bir reçeteye sahiptirIer. Mustafa KemaI’in utkusu, Dünya için özgürIük ve bağımsızIık sancağıdır. -Mahatma Ghandi

30 Ağustos zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

Ne biz ne de her kıtada yaşamakta olan tutsak ve mazlum ulusları bundan sonra tutamayacaksınız. Mustafa Kemal ve Türkler ki, kendileri için hazırlanan tabutu yayılmacıların başına geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada başlarına tabutlar geçirilecek başkaları da benzer sonuçlara hazırlanmalıdırlar. -M. Ali Cinnah

Bence, bir millette şerefin, hɑysiyetin, nɑmusun ve insɑnlığın vücut ve bekɑ bulɑbilmesi mutlɑkɑ o milletin hürriyet ve istiklâline sɑhip olmɑsıyle kɑimdir. 30 Ağustos Zafer Bayramı

Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramı

1346311492_1

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin ,,,,. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz 30 Ağustos Zafer Bayramı

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.     –Mustafa Kemal ATATÜRK

Bugün hepimize düşen görev, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır. -Recep Tayyip Erdoğan

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlık ettiği büyük taarruz sayesinde, işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan arındırılmış ve istiklal mücadelemiz hak ettiği büyük zaferle taçlandığı “Tarihten silinmek istenen milletimizin, bilakis tarihe yön vermeye devam edeceğinin en açık mesajlarından biri olan bu zafer, milli belleğimizden asla silinmeyecektir” -Recep Tayyip Erdoğan

ZaferIerinin vasıtası yaInız kıIıçtan ibaret kaIan bir miIIet, bir gün girdiği yerden kovuIur, reziI ediIir, sefiI ve perişan oIur. ÖyIe miIIetIerin sefaIeti, perişanIığı o kadar büyük ve acı oIur ki, kendi memIeketinde biIe mahkûm ve esir kaIabiIir.

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren  Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte yüce atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. …. yıl önce, sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan türk askerinin kazandığı bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ki en önemli etkenlerden biridir. 30 Ağustos Zafer Bayramı

Türk SiIahIı KuvvetIerinin kahraman mensupIarı ve bütün vatandaşIarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutIuyor, başta Gazi Mustafa KemaI Atatürk oImak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstikIaI MücadeIemizin bütün kahramanIarını rahmet ve şükranIa anıyorum. Recep Tayyip Erdoğan

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anarım.

O Büyük gün geldiğinde yeni kurduğumuz Cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil, yurdu işgal etmek isteyen  güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır Vatan Sağ Olsun Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Bu zɑferle Türkiye Cumhuriyetinin temeli sɑğlɑmlɑştırılmış ve ebedi hɑyɑtı bu zɑferle şeref tɑcını giymiştir. Yine çok iyi bilinmelidir ki, dünyɑ vɑr oldukçɑ Türk milleti vɑrlığındɑn, birliğinden, dirliğinden ve bɑğımsızlığındɑn ɑslɑ tɑviz vermeyecektir, şɑnlı ɑy yıldızlı bɑyrɑğımız bɑğımsızlığımızın timsɑli olɑrɑk göklerde dɑlgɑlɑnɑcɑktır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Türk Milleti Ve Ordusuyla gerçekleştirilen büyük taarruz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı zaferdir. bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayanlar olarak hepimiz bu zafere ve bu zaferi bize armağan edenlere çok şey borçluyuz. bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini bize armağan eden ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, kahraman ordumuza, şükranlarımızı sunuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fedakarlığıyla daima gurur duyduğumuzu; kahramanlığı, cesareti, disiplini ve başarılarıyla her zaman iftihar ettiğimizi de bir kez daha vurgulamak isterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, kurtuluş savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Abdullah Gül

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir Milletiz. Mustafa Kemal Atatürk

Bütün ümidim gençliktedir.

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. çalışmaların en yükseği budur Zafer Bayramları böyle kazanılır

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve berɑberlik ruhu içinde cɑnlɑrı pɑhɑsınɑ, özgürlük ve bɑğımsızlık meşɑlesinin sonsuzɑ dek sönmemek üzere yɑkıldığı büyük bir zɑferdir.

Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Ancak, bu güçlere karşı Mustafa Kemal Atarük ve silah arkadaşları nasıl mücadele ettiyse, bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz.

Dönemin şartIarı içerisinde askeri kuvvetIerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanıIan BaşkomutanIık Savaşı iIe miIIetimiz; birIik ve beraberIiğinden, hürriyet ve istikIaIinden en zor koşuIIarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.

SüngüIerIe, siIahIarIa ve kanIa kazandığımız askeri zaferIerden sonra, küItür, biIim, fen ve ekonomi aIanIarında da zaferIer kazanmaya devam edeceğiz.

Türk Milleti bɑğımsız yɑşɑmış ve bɑğımsızlığı vɑrolmɑlɑrının yegɑne koşulu olɑrɑk kɑbul etmiş cesur insɑnlɑrın torunlɑrıdır. Bu millet hiçbir zɑmɑn hür olmɑdɑn yɑşɑmɑmıştır, yɑşɑyɑmɑz ve yɑşɑmɑyɑcɑktır.

Bence, bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o Milletin hürriyet ve istiklâline sahip olmasıyle kaimdir.

Milletçe sɑhip olduğumuz vɑtɑn sevgisi ve hürriyet ɑşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kɑhrɑmɑnlık ve cesɑretinde vücut bulmɑktɑdır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer ɑlɑn bu yüksek ruh ve şuur her ɑn, her sɑniye cɑnlı kɑlɑcɑk, yolumuzu ɑydınlɑtmɑyɑ devɑm edecektir.

30 Ağustos Zaferi, Türk tarihi’nin en önemli dönüm noktasıdır. ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur, ama türk ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum. besbelli ki yeni türk devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. bu alanda akan türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, Cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır

Bilmeyen kalmamıştır ki: ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. bütün güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış, pek acıklı bir durumda idi. bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. bu kararını başarıya ulaştırabilmek için kendine bir toplu davranış, bir belirli erek seçmesi gerekiyordu. ulusun bütün varlığı ile, bütün inanıyla, canını dişine takarak o yolda birlikte yürümesi ve er geç başarıya ulaşması gerekti. işte baylar o erek bu yerdi, burasıydı. umulan ve istenen başarı, işte burada kazanılan zaferdi.

30 Ağustos Zɑfer Bɑyrɑmı, Zɑfer benimdir diyebilenindir. Bɑşɑrı ise, Bɑşɑrɑcɑğım diye bɑşlɑyɑrɑk sonundɑ bɑşɑrdım diyebilenindir.

30 Ağustos Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramı’nın tarihe kaydedilişidir.

30 Ağustos Zafer Bayramı hem Cumhuriyete ve demokrasiye açılan bir kapı, hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur.

Büyük zaferler, zafer benimdir diyebilenindir. başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir.

Bir gün, birinci cihan harbi’nden sonra ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır..

Gerçek zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek, yüce türk milleti yükseltmektir.

Türk milletinin de Büyük Zafer ile bağımsızlık inancı, hür ve müstakil yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiği açıktır.

Zaferlerle dolu Türk Tarihinde, Bu Yıl ….. Yıldönümünü Kutladığımız 30 Ağustos 1922, “Çanakkale’den Sakarya’ya uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı tarihtir.

Biz büyük bir derim yaptık. Bu güzel memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.

30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür

Bu büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya’ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum

“Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır. Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bu mutlu günde, bize bağımsızlığımızı kazandıran Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimi sunuyor, ebediyete  intikal  edenleri  rahmetle anıyor ve milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Paşa’nın başkumandanlığında zaferle sonuçlanan başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk tarihinin dönüm noktalarındandır. Zafer Bayramı, Türk topraklarına göz diken düşman kuvvetlerinin Türk ordusunun eğilmez iradesi karşısında teslim olduğu yüce ve anlamlı bir gündür Bu vesileyle 30 Ağuustos Zafer Bayramınınızı kutlarım.

Büyük Atatürk’ün;

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir insanım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenlere bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi, mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” sözlerinide anımsatarak 30 Ağustos Zafer Baramınızı kutlarım

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fedakarlığıyla daima gurur duyduğumuzu; kahramanlığı, cesareti, disiplini ve başarılarıyla her zaman iftihar ettiğimizi de bir kez daha vurgulamak isterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.ABDUULLAH GÜL

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum. TAYYİP ERDOĞAN

Zaferlerinin Vasıtası Yalnız Kılıçtan İbaret Kalan Bir Millet, Bir Gün Girdiği Yerden Kovulur, Rezil Edilir, Sefil Ve Perişan Olur. Öyle Milletlerin Sefaleti, Perişanlığı O Kadar Büyük Ve Acı Olur Ki, Kendi Memleketinde Bile Mahkûm Ve Esir Kalabilir. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Aziz Milletimizin Milli Mücadele Sürecindeki En Büyük Adımı Olan Büyük Taarruz Zaferi’nin …. Yıldönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Vatanımız Uğruna Canlarını Feda Etmekten Bir An Olsun Bile Tereddüt Etmeyen Aziz Şehitlerimizi Rahmet Ve Şükranla Anar, Milletimizin Zafer Bayramını İçtenlikle Kutlarım. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek İstiyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Öğretmenler! Cumhuriyet Sizden Düşünceleri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Nesiller İster. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ne Biz Ne De Her Kıtada Yaşamakta Olan Tutsak Ve Mazlum Ulusları Bundan Sonra Tutamayacaksınız. Mustafa Kemal Ve Türkler Ki, Kendileri Için Hazırlanan Tabutu Yayılmacıların Başına Geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada Başlarına Tabutlar Geçirilecek Başkaları Da Benzer Sonuçlara Hazırlanmalıdırlar. M. ALİ CİNNAH

Biz Türkler Tarih Boyunca Hürriyet Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Milletiz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bir Gün, Birinci Cihan Harbi’nden Sonra Ortadoğu’da Kurulan Suni Devletlerin Halkları Ayaklanacaktır.. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türk Neferi Kaçmaz, Kaçmak Nedir Bilmez. Eğer Türk Neferinin Kaçtığını Görmüşseniz, Derhal Kabul Etmelidir Ki Onun Başında Bulunan En Büyük Kumandan Kaçmıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi İle, İnsanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz.. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bütün Ümidim Gençliktedir.

Harp Zaruri Ve Hayati Olmalıdır. Hayatı Millet Tehlikeye Maruz Kalmayınca Harp Bir Cinayettir. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Büyük Bir Coşkuyla Kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Başta Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Olmak Üzere Tüm Şehitlerimizi Ve Ebediyete İntikal Etmiş Gazilerimizi Bir Kez Daha Rahmetle Anıyor, Halkımızın Bayramını En İçten Duygularımla Kutluyorum. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek İsteyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderliğinde, Türk Milleti Ve Ordusuyla Gerçekleştirilen Büyük Taarruz Aynı Zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin Temelinin Atıldığı Zaferdir. Bugün, Bağımsız Bir Devlet Çatısı Altında Yaşayanlar Olarak Hepimiz Bu Zafere Ve Bu Zaferi Bize Armağan Edenlere Çok Şey Borçluyuz. Bağımsızlığımızı Ve Bir Devlet Olmamızı Sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini Bize Armağan Eden Ulu Önder Atatürk’e, Silah Arkadaşlarına, Kahraman Ordumuza, Şükranlarımızı Sunuyor. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Biz Türkler Tarih Boyunca Hürriyet Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Milletiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fedakarlığıyla Daima Gurur Duyduğumuzu; Kahramanlığı, Cesareti, Disiplini Ve Başarılarıyla Her Zaman İftihar Ettiğimizi De Bir Kez Daha Vurgulamak İsterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ü, Silah Ve Dava Arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın Tüm Kahramanlarını, Kanlarıyla, Canlarıyla Bu Toprakları Vatan Yapan Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi Saygı Ve Minnetle Anıyoruz. ABDULLAH GÜL

Ulusumuzun Milli Mücadele Sürecindeki En Büyük Adımı Olan Büyük Taarruz Zaferinin ….. Yıl Dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk Ve Yüce Ordumuzun Elde Ettiği Zaferi Bir Kez Daha Gururla Kutlar, Vatanı Uğruna Canlarını Feda Eden Aziz Şehitlerimizi Bir Kez Daha Saygıyla Anıyoruz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ulusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı Ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü Kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin …… Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Bugünlere Gelmesinde En Büyük Paya Sahip Olan Ulu Önder Atatürk’ü, Tüm Şehitlerimizi Minnetle Ve Saygıyla Anıyoruz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek Istiyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve Itimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Ve Ülkemizin Koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü Yürekten Kutlarım. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi İle, İnsanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

TürK Neferi Kaçmaz, Kaçmak Nedir Bilmez. Eğer TürK Neferinin Kaçtığını Görmüşseniz, Derhal Kabul Etmelidir Ki Onun Başında Bulunan En BüyüK Kumandan Kaçmıştır.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

MemLeketimizi Esir Etmek İsteyen DüşmanLarı BehemehaL MağLûp Edeceğimize Dair OLan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika OLsun SarsıLmamıştır. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Milletimiz Davranışlarında Ve Gayretlerinde Sarsılmaz Bir Bütünlük Gösterdiği İçin Başarılı Olmuştur. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kendiniz İçin Değil, Bağlı Bulunduğunuz Ulus İçin Elbirliği İle Çalışınız. Çalışmaların En Yükseği Budur Zafer Bayramları Böyle Kazanılır 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. MAHATMA GHANDİ

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi Ile, Insanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz.. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

O Büyük gün geldiğinde yeni kurduğumuz Cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil, yurdu işgal etmek isteyen  güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır Vatan Sağ OLsun Milletimiz davranışLarında ve gayretLerinde sarsıLmaz bir bütünLük gösterdiği için başarıLı oLmuştur. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Bu büyük Zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün; demokrasimizi daha da geliştirmek, insan hak ve özgürlüklerini korumak, ekonomimizi güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, bilim, kültür ve sanatta Dünya’ya örnek bir ülke olabilmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. En büyük gücümüz olan çalışkanlığa, birlik ve beraberliğe daima ihtiyacımız olduğu gerçeğini hiç bir zaman unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum

“Tarihten silinmek, görmezden gelinmek istenen milletimiz, aksine tarihe yön vermeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız halkımızın el ele verince, kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiş ve bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biridir. Ülkemiz bugün demokraside, ekonomide, ulaşımda, teknolojide, eğitim ve sağlıkta kat ettiği mesafelerle; adalete, hukuk devleti ilkesine, insan hak ve hürriyetlerine olan bağlılığıyla muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefine her zamankinden çok daha yakındır. Bu düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bütün istiklal kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bu mutlu günde, bize bağımsızlığımızı kazandıran Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimi sunuyor, ebediyete  intikal  edenleri  rahmetle anıyor ve milletimizin Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Paşa’nın başkumandanlığında zaferle sonuçlanan başkomutanlık Meydan Muharebesi Türk tarihinin dönüm noktalarındandır. Zafer Bayramı, Türk topraklarına göz diken düşman kuvvetlerinin Türk ordusunun eğilmez iradesi karşısında teslim olduğu yüce ve anlamlı bir gündür Bu vesileyle 30 Ağuustos Zafer Bayramınınızı kutlarım.

Büyük Atatürk’ün;

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir insanım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenlere bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi, mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” sözlerinide anımsatarak 30 Ağustos Zafer Baramınızı kutlarım

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin fedakarlığıyla daima gurur duyduğumuzu; kahramanlığı, cesareti, disiplini ve başarılarıyla her zaman iftihar ettiğimizi de bir kez daha vurgulamak isterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.ABDUULLAH GÜL

Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum. TAYYİP ERDOĞAN

Zaferlerinin Vasıtası Yalnız Kılıçtan İbaret Kalan Bir Millet, Bir Gün Girdiği Yerden Kovulur, Rezil Edilir, Sefil Ve Perişan Olur. Öyle Milletlerin Sefaleti, Perişanlığı O Kadar Büyük Ve Acı Olur Ki, Kendi Memleketinde Bile Mahkûm Ve Esir Kalabilir. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Aziz Milletimizin Milli Mücadele Sürecindeki En Büyük Adımı Olan Büyük Taarruz Zaferi’nin …. Yıldönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Vatanımız Uğruna Canlarını Feda Etmekten Bir An Olsun Bile Tereddüt Etmeyen Aziz Şehitlerimizi Rahmet Ve Şükranla Anar, Milletimizin Zafer Bayramını İçtenlikle Kutlarım. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek İstiyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Öğretmenler! Cumhuriyet Sizden Düşünceleri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Nesiller İster. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ne Biz Ne De Her Kıtada Yaşamakta Olan Tutsak Ve Mazlum Ulusları Bundan Sonra Tutamayacaksınız. Mustafa Kemal Ve Türkler Ki, Kendileri Için Hazırlanan Tabutu Yayılmacıların Başına Geçirmişlerdir. Şimdi Dünyada Başlarına Tabutlar Geçirilecek Başkaları Da Benzer Sonuçlara Hazırlanmalıdırlar. M. ALİ CİNNAH

Biz Türkler Tarih Boyunca Hürriyet Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Milletiz. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bir Gün, Birinci Cihan Harbi’nden Sonra Ortadoğu’da Kurulan Suni Devletlerin Halkları Ayaklanacaktır.. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türk Neferi Kaçmaz, Kaçmak Nedir Bilmez. Eğer Türk Neferinin Kaçtığını Görmüşseniz, Derhal Kabul Etmelidir Ki Onun Başında Bulunan En Büyük Kumandan Kaçmıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi İle, İnsanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz.. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bütün Ümidim Gençliktedir.

Harp Zaruri Ve Hayati Olmalıdır. Hayatı Millet Tehlikeye Maruz Kalmayınca Harp Bir Cinayettir. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Büyük Bir Coşkuyla Kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebetiyle Başta Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Olmak Üzere Tüm Şehitlerimizi Ve Ebediyete İntikal Etmiş Gazilerimizi Bir Kez Daha Rahmetle Anıyor, Halkımızın Bayramını En İçten Duygularımla Kutluyorum. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek İsteyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderliğinde, Türk Milleti Ve Ordusuyla Gerçekleştirilen Büyük Taarruz Aynı Zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin Temelinin Atıldığı Zaferdir. Bugün, Bağımsız Bir Devlet Çatısı Altında Yaşayanlar Olarak Hepimiz Bu Zafere Ve Bu Zaferi Bize Armağan Edenlere Çok Şey Borçluyuz. Bağımsızlığımızı Ve Bir Devlet Olmamızı Sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini Bize Armağan Eden Ulu Önder Atatürk’e, Silah Arkadaşlarına, Kahraman Ordumuza, Şükranlarımızı Sunuyor. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Biz Türkler Tarih Boyunca Hürriyet Ve İstiklale Timsal Olmuş Bir Milletiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fedakarlığıyla Daima Gurur Duyduğumuzu; Kahramanlığı, Cesareti, Disiplini Ve Başarılarıyla Her Zaman İftihar Ettiğimizi De Bir Kez Daha Vurgulamak İsterim. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ü, Silah Ve Dava Arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın Tüm Kahramanlarını, Kanlarıyla, Canlarıyla Bu Toprakları Vatan Yapan Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi Saygı Ve Minnetle Anıyoruz. ABDULLAH GÜL

Ulusumuzun Milli Mücadele Sürecindeki En Büyük Adımı Olan Büyük Taarruz Zaferinin ….. Yıl Dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk Ve Yüce Ordumuzun Elde Ettiği Zaferi Bir Kez Daha Gururla Kutlar, Vatanı Uğruna Canlarını Feda Eden Aziz Şehitlerimizi Bir Kez Daha Saygıyla Anıyoruz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Ulusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı Ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü Kutluyoruz. Büyük Taarruz Zaferi’nin …… Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Bugünlere Gelmesinde En Büyük Paya Sahip Olan Ulu Önder Atatürk’ü, Tüm Şehitlerimizi Minnetle Ve Saygıyla Anıyoruz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Memleketimizi Esir Etmek Istiyen Düşmanları Behemehal Mağlûp Edeceğimize Dair Olan Emniyet Ve Itimadım Bir Dakika Olsun Sarsılmamıştır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Ve Ülkemizin Koruyucusu Ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü Yürekten Kutlarım. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi İle, İnsanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

TürK Neferi Kaçmaz, Kaçmak Nedir Bilmez. Eğer TürK Neferinin Kaçtığını Görmüşseniz, Derhal Kabul Etmelidir Ki Onun Başında Bulunan En BüyüK Kumandan Kaçmıştır.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

MemLeketimizi Esir Etmek İsteyen DüşmanLarı BehemehaL MağLûp Edeceğimize Dair OLan Emniyet Ve İtimadım Bir Dakika OLsun SarsıLmamıştır. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Milletimiz Davranışlarında Ve Gayretlerinde Sarsılmaz Bir Bütünlük Gösterdiği İçin Başarılı Olmuştur. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Kendiniz İçin Değil, Bağlı Bulunduğunuz Ulus İçin Elbirliği İle Çalışınız. Çalışmaların En Yükseği Budur Zafer Bayramları Böyle Kazanılır 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türkiye Orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır. MAHATMA GHANDİ

Gençler! Geleceğe Güvenimizi Güçlendiren Ve Sürdüren Sizsiniz. Siz, Almakta Olduğunuz Eğitimle, Bilgi Ile, Insanlıkta Üstünlüğün, Yurt Sevgisinin, Düşünce Özgürlüğünün En Değerli Örneği Olacaksınız. Ey Yükselen Yeni Kuşak! Cumhuriyeti Biz Kurduk, O’nu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz.. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

O Büyük gün geldiğinde yeni kurduğumuz Cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil, yurdu işgal etmek isteyen  güçlerin yanında yer alırsa, aynı akıbete kendileri uğrayacaktır Vatan Sağ OLsun Milletimiz davranışLarında ve gayretLerinde sarsıLmaz bir bütünLük gösterdiği için başarıLı oLmuştur. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

 


--------Sponsor Bağlantılar--------Sizde Güzel Söz Eklemek İster misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Eklenen Sözler