Bizi Facebook'ta Beğenir misiniz? :)
Anasayfa > Özel GünlerÜnlü Sözleri > Atatürk Sözleri 30 ağustos

Atatürk Sözleri 30 ağustos


--------Sponsor Bağlantılar--------30-agustos-sozleri

ATATÜRK SÖZLERİ 30 AĞUSTOS

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan kişilerin birçoğu Atatürkü saygı ve sevgi ile anmaktadır. Atatürk Sözleri Kısa ve Öz olmaları ile bilinmektedir. Bu özellikleri ile bilinen sözleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız arkadaşlarınızın da feyiz almasını büyük bir kolaylık ile sağlayabilirsiniz.Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin  ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesini (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.Bu önemli ve anlamlı gün için Atatürkün söylediği zafer yüklü sözlerine kulak verelim lütfen.

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.

Memleketimizi esir etmek20 istiyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır.

Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir.

Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır.

Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.

Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur.

Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

--------Sponsor Bağlantılar--------


--------Sponsor Bağlantılar--------Sizde Güzel Söz Eklemek İster misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Eklenen Sözler